Need Help? Click Here!
Cresta Social Messenger
Share

Usługi

Usługi

Co robimy

Pomagamy fachowo dobrać klimatyzację, pompy ciepła oraz profesjonalnie zamontować je w pomieszczeniach prywatnych oraz usługowych.

Od projektu po wykonanie

Zupełnie za darmo, na życzenie naszych klientów wykonujemy projekt rozprowadzenia i usytuowania instalacji freonowej, elektrycznej oraz samych jednostek zewnętrznej i wewnętrznej lub wewnętrznych (wersja klimatyzacji typu multisplit).

 

Rozkład graficzny to jeden z aspektów takiej wizualizacji, dodatkowym aspektem jest dokładny dobór odpowiedniej mocy klimatyzatorów dla konkretnych wielkości pomieszczeń przy uwzględnieniu metrażu, kubatury oraz wszystkich stałych i przewidywanych zysków ciepła.

 

Dla przygotowania projektu wymagana jest wizja lokalna lub np. sesja zdjęciowa miejsc montażu.

WIZJA LOKALNA ORAZ WYCENA NA TERENIE MIASTA OPOLE JEST ZUPEŁNIE BEZPŁATNA!

Sprzedaż

W naszej ofercie znajdą Państwo urządzenia do klimatyzacji, m.in. klimatyzatory tupu Spli, klimatyzatory Multisplit, klimatyzatory Kasetonowe i klimatyzatory kanałowe. w Naszej ofercie znajdą Państwo również pokojowe oczyszczacze powietrza a także części do klimatyzatorów. Oferujemy klimatyzatory wszystkich znanych i popularnych marek, tj. LG, Samsung, Toshiba, Mitshubishi, Fuji Electric, Daikin, Gree, Rotenso, AUX, Sevra, Haier, Sinclair, Kaisai, Vivax i inne.

 

Przypominamy o obowiązku posiadania oświadczenia nabywcy o podpisanej umowie z firmą instalacyjną mającą uprawnienia do instalacji urządzeń zawierających fluorowane gazy cieplarniane.

 

Przykładowa treść oświadczenia:

 

Oświadczam, iż zakupione przeze mnie urządzenia klimatyzacyjne w firmie …. zostaną zainstalowane przez firmę posiadającą niezbędne uprawnienia i certyfikaty (personalny certyfikat F-Gazy i certyfikat F-Gazowy na przedsiębiorstwo) z zachowaniem aktualnych przepisów prawa.

 

Pobierz oświadczenie

Higiena

Nasza firma wykonuje przeglądy serwisowe i konserwację klimatyzacji gwarancyjną i pogwarancyjną dla klientów indywidualnych (w mieszkaniach i domach prywatnych) oraz dla klientów biznesowych na terenie miasta Opole oraz takich miast jak: Krapkowice, Nysa, Strzelce Opolskie, Olesno, Namysłów, Prudnik, Głubczyce, Głogówek i innych miast i wsi całego województwa Opolskiego.

 

Warunkiem prawidłowego i długotrwałego działania klimatyzacji jest wykonywanie regularnych przeglądów przez profesjonalną firmę. Zanieczyszczone filtry jednostki wewnętrznej, zanieczyszczona jednostka zewnętrzna, ubytki czynnika chłodzącego mają znaczący wpływ na efektywność działania klimatyzacji oraz na jej długotrwałe, bezawaryjne działanie.

 

Dla użytkowników indywidualnych a także w pomieszczeniach użytkowych przez firmy bardzo ważne jest przeprowadzanie jednego gwarancyjnego przeglądu serwisowego w ciągu roku (dwa przeglądy dla klimatyzatorów w pomieszczeniach firmowych/biurowych oraz więcej w przypadku montażu w miejscach specjalistycznych, tj. serwerownie, kuchnie, itp).

 

Jest to warunek konieczny dla zachowania gwarancji na zainstalowany klimatyzator lub pompę ciepła.

 

 

Podczas standardowego przeglądu serwisowego klimatyzacji:

  • czyścimy i dezynfekujemy jednostkę wewnętrzną, wymiennik ciepła (parownik), czyścimy filtry powietrza, ew. wymieniamy filtry jednorazowe
  • przeprowadzamy czyszczenie jednostki zewnętrznej, wymiennika (skraplacza),
  • sprawdzamy połączenia i parametry elektryczne (w uzasadnionych przypadkach),
  • sprawdzamy szczelność układu freonowego w trybie pracy klimatyzatora, ew. uzupełniamy drobne ubytki czynnika chłodniczego,
  • sprawdzamy drożności układu odprowadzania skroplin.

 

Mając na uwadze to, jak bardzo ważne dla użytkownika jest sprawne działanie systemu klimatyzacji, zwłaszcza w letnich, gorących miesiącach o każdej porze roku staramy się w jak najkrótszym czasie przeprowadzić przegląd klimatyzacji, serwis, konserwację urządzenia klimatyzacyjnego czy konieczną naprawę.

Gwarancja

Ogromna większość dostępnych w naszej ofercie klimatyzatorów posiada 5 letnią gwarancję producenta. Nieliczni tylko producenci klimatyzatorów udzielają krótszego okresu gwarancyjnego.

 

Z racji tak długiego okresu gwarancyjnego ważnym aspektem jest prawidłowe utrzymanie jednostek zewnętrznych oraz wewnętrznych. Dlatego jednym z wymogów producentów sprzętu jest wykonywanie regularnych przeglądów gwarancyjnych. Większa część producentów wymaga jednego przeglądu w roku, ale są firmy, np. bardzo popularna marka Gree, która zaleca wykonywanie 2 przeglądów w roku.

 

Wykonanie przeglądów gwarancyjnych, serwis gwarancyjny nowych klimatyzatorów oraz serwis pogwarancyjny nie musi być wykonany przez firmę, która sprzęt montowała.

 

Zatem zachęcamy wszystkich Nowych Klientów do korzystania z usług naszej firmy.

 

  • warto pamiętać, że przeglądy gwarancyjne w pomieszczeniach biurowych należy wykonywać nie rzadziej niż dwa razy w roku,
  • przeglądy gwarancyjne w pomieszczeniach technicznych, typu serwerownia, kuchnie, zakłady fryzjerskie należy wykonywać nie rzadziej niż trzy razy w roku,
  • klimatyzatory, pompy ciepła zamontowane / zainstalowane przez firmę, która nie posiada autoryzacji oraz aktualnych certyfikatów F-gazowych nie podlegają gwarancji producenta.

Infolinia

Specjalnie dla Państwa uruchomiliśmy dwa numery telefonów komórkowych gdzie dzwoniąc na każdy z nich uzyskają Państwo fachową pomoc oraz doradztwo.
Nasze godziny pracy to czas od godziny 8:00 do 18:00 od poniedziałku do piątku i od godziny 10:00 do 14:00 w soboty. W tych godzinach standardowo odbieramy telefony, udzielamy wsparcia serwisowego, wyjaśniamy kwestie związane z obsługą klimatyzatorów, pomp ciepła, etc., oraz fachowo doradzamy w wyborze odpowiedniego sprzętu do klimatyzacji Państwa pomieszczeń.

 

Telefonicznie umawiamy się z Państwem na wizje lokalne, co często jest konieczne w właściwym doborze rodzaju klimatyzatora czy pompy ciepła. Możecie Państwo kontaktować się z nami również elektronicznie poprzez adres e-mail dostępny w zakładce „kontakt”. Udostępniamy również na naszej stronie możliwość nowoczesnego kontaktu dzięki aplikacji Messenger, gdzie w godzinach naszej pracy jesteśmy dostępni on-line i udzielamy błyskawicznych odpowiedzi na Państwa pytania i zgłoszenia. Ikona komunikatora Messenger dostępna jest w lewym dolny rogu Państwa przeglądarki.

 

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

Cresta Social Messenger